Regeneracja turbosprężarek VTG Cummins

Oferujemy usługę fachowej regeneracji turbosprężarek Cummins. Uszkodzone urządzenie jest rozbierane na części pierwsze, dokładnie czyszczone i piaskowane. Zawór VGT Cummins jest testowany pod względem szczelności i poprawności działania. Uszkodzone komponenty są wymieniane na nowe, pochodzące od sprawdzonych dostawców. W ramach przeprowadzanej regeneracji programujemy także sterownik VGT, dzięki czemu urządzenie doskonale współpracuje z silnikiem. Zregenerowana turbosprężarka działa jak nowe urządzenie. Usługę realizujemy na miejscu lub za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wszystkie turbosprężarki regenerowane przez Regmot obejmujemy roczną gwarancją – zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą!

Czym jest turbosprężarka VTG Cummins

Firma Cummins jest producentem turbosprężarek do silników o dużej i średniej mocy. Podzespoły tego producenta montowane są najczęściej w samochodach ciężarowych, pojazdach komunikacji miejskiej oraz wojskowych samochodach terenowych. Turbosprężarka VTG odpowiada za turbodoładowanie silnika poprzez wtłaczanie sprężonego powietrza do jego cylindrów. Urządzenie napędzane jest spalinami, które wprawiają w ruch wirnik turbosprężarki. Turbosprężarki Cummins mogą zwiększać moc silnika nawet przy jego niskich obrotach ze względu na zastosowanie systemu VTG. Sterownik VTG reguluje kąt nachylenia łopatek wirnika względem emitowanych spalin, natomiast zawór VTG odpowiada za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w turbosprężarce.

Objawy uszkodzonej turbosprężarki VTG Cummins

  • spadek mocy silnika
  • brak reakcji na wciskany pedał gazu
  • krztuszenie się i szarpanie silnika
  • większe spalanie paliwa
  • większa emisja spalin
  • uruchamiający się tryb awaryjny w samochodzie
  • włączająca się kontrolka świec żarowych.

Wymiana turbosprężarki na nową to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych – w większości przypadków dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest regeneracja uszkodzonego urządzenia.